• Söğütlü Mh M.Sinan Cd, Akçaabat
  • trabzonnetyonetim@gmail.com
  • Mesai: 8:00 – 19:00

Bilgi Almak İçin

Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Apartman, site ve tesis yönetimi konusunda sizlere hangi konularda hizmet verebileceğimizi anlatır merak ettiğiniz soruları cevaplarız.

0 462 666 78 88

Tanıtım Kataloğu

Thumb

TESİS ORTAK ALANLARI VE KAT BAKIM HİZMETLERİ
Apartmanların ve sitelerin yönetiminde yasalara uygun işlemlerin yapılması, insan sağlığının ve can güvenliğinin sağlanması kapsamında en önemli hizmet yönetimi başlıklarından biri de tesislerin teknik işletim ve bakım hizmetleridir.
Apartmanlara ve sitelere ait tüm ortak alanların, bu tesislerde bulunan makine parkurlarının ve tesis fiziki altyapısının teknik bakım, onarım ve renovasyon hizmetleri tüm bu tesislerdeki gündelik hayatın huzurlu, güvenli, verimli ve yaşanabilir halde sürdürülebilmesinin tek yoludur.
Teknik işletim ve bakım hizmetleri apartmanların ve sitelerin can damarıdır. Tüm bu hizmetlerin zamanında ve doğru şekilde yapılması apartmanlarda ve sitelerde yaşayan sakinlerin yaşam standartlarını belirler.
Teknik İşletim ve bakım hizmetleri gündelik hayatın sorunsuz ve can güvenliği sağlanmış şekilde sürdürülebilmesini sağlarken aynı zamanda yasal yaptırımlar kapsamındadır. Asansör, hidrofor, diafon sistemleri, jeneratör, yangın söndürme sistemleri, su depoları, ısıtma soğutma sistemleri, havuz, yakıt depoları, merkezi anten sistemi, paratoner sistemleri, elektrik alt yapısı vb. birçok teknik konu ilgili yasalar çerçevesinde ele alınır ve çözüme kavuşturulur. Yani teknik işletim ve bakım hizmetlerini temin etmek apartman ve site yönetimleri için keyfi bir tercih değil aynı zamanda yasal yaptırımları ve uygulanmaması neticesinde sonuçları olan zorunlu bir uygulamadır.
Teknik işletim ve bakım hizmetleri, sadece arıza oluştuğunda alınması gereken bir hizmet değildir. Apartman ve site bünyesinde bulunan tüm makine parkurlarının düzenli bakımını da kapsar. Bakımı düzenli yapılan tesislerdeki tüm makine parkurları sorunsuz ve düzenli çalışacağı için oluşabilecek sorunlar minimum seviyeye indirilir, sakinlerinin/görevlilerinin can güvenliği sağlanmış olur ve oluşabilecek olası arızaların önüne geçileceği için maliyet avantajı da sağlanmış olur.
Apartmanlarda ve siteler makine parkurlarının bakımları zamanında yapılmalı ve oluşan her tip arızanın akabinde yapılan işlemlerin içeriği ve tarihleri mutlaka yönetimlerce not alınmalıdır. Sürekli aynı problemleri yaşatan parkurlardaki teçhizatlar için kalıcı çözümler uygulanmalıdır. Elbette tüm parkurlara ait yedek parçaların da ihtiyaçların aciliyet durumu gözetilerek hazır bulundurulmasında da fayda vardır.
Teknik işletim ve bakım hizmetleri kapsamına giren tüm bu işler farklı teknik konuları içerir ve her biri birbirinden çok farklı şirketlerin uzmanlık alanına girer. Dolayısıyla binalarda bu işlerden sorumlu yönetimlerin hem sağlam bir tedarikçi zinciri sağlaması lazım hem de yapılacak/yapılan işlerin içeriğine ve maliyet durumuna hâkim olması gerekmektedir.
İşte tamda bu noktada Net Profesyonel Yönetim devreye girmektedir. Uzun yıllar, önce inşaat sektöründe sonrasında yönetim sektöründe profesyonel tecrübeler edinmiş şirketimiz yönetimler adına her tip teknik işletim ve bakım onarım hizmetlerinin güvenli, yasalara uygun ve optimum maliyetlerde gerçekleştirilmesini sağlar. Gerek mevcut yönetimlerle çalışan tedarikçilerin gerekse de şirketimiz tarafından yönlendirilen tedarikçilerin seçimini ve sözleşme yönetimini kanunlar ve evrensel standartlar kapsamında gerçekleştirir.
Apartmanlarda ve sitelerde bulunan her tip makine parkurunun periyodik bakımları şirketimiz tarafından genel kurul öncesinde tesis işletme projesine dahil edilerek ortalama maliyetleri yılın başında belirlenir. Kat maliklerinin onayına müteakip her tip parkurun haftalık, aylık ve yıllık periyodik bakımları şirketimiz tarafından yaptırılır ve denetlenmesi sağlanır. Böylece yaşanabilecek her tip arızanın mümkün olduğunca önüne geçilerek güvenli, sürdürülebilir ve maliyet avantajı sağlayan bir işletme ve bakım hizmeti sunulmuş olur.
Net Profesyonel Yönetim, 0549 218 48 48 numaralı 7/24 müşteri hizmetleri sayesinde tüm sakinlerin ve binada görevli personellerin makine parkurları konusundaki her tip önerisini, taleplerini ve şikayetlerini otomasyon sistemi üzerinden kayıt altına alır ve derhal tedarikçi firmaları tesise yönlendirerek çağrıların sonuçlandırılmasını sağlar.
Apartmanları ve siteleri yaşanabilir kılmak, tesis ortak alanlarında ve makine parkurlarında oluşabilecek her tip kazayı ortadan kaldırmak için Net Profesyonel Yönetim’e güvenebilirsiniz.
Şirketimiz Net Profesyonel Yönetim ilkeleri dahilinde tedarikçi ortaklarımızdan biri olan asansör şirketleri üzerinden para kazanmaz!