• Söğütlü Mh M.Sinan Cd, Akçaabat
  • trabzonnetyonetim@gmail.com
  • Mesai: 8:00 – 19:00

Bilgiye Almak İçin

Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Apartman, site ve tesis yönetimi konusunda sizlere hangi konularda hizmet verebileceğimizi anlatır merak ettiğiniz soruları cevaplarız.

0 462 666 78 88

Tanıtım Kataloğu

Thumb

Pest Kontrol Nedir?

İngilizce bir terim olan “Pest Control”ün Türkçe karşılığı haşere kontrolüdür. Pest Kontrol, her apartman ve site için gerek daire içlerinde gerekse de ortak alanlarda uygulanması gereken zorunlu bir hizmet kalemidir.

Haşere, insanların yaşadığı ve kullandığı her yerde mutlaka bulunan canlı çeşitlerinin genel adıdır. Genel itibarıyla haşereleri 4 grupta sıralayabiliriz:

I. Uçan Haşere
II. Yürüyen Haşere
III. Kemirgen Haşere
IV. Sürüngen Haşere
Haşere kontrolü ise bir şekilde insanlara, hayvanlara, bitkilere, yiyecek-içeceklere, kısacası her tür canlıya ve nesneye zarar veren her tip haşerenin tespiti ve yok edilmesi anlamına gelir.

Dünyanın en hızlı üreyen, en dayanıklı ve en ısrarlı canlıları olan haşerelerin büyük çoğunluğu genellikle havaların ısınmasıyla ortaya çıksa da dört mevsim varlıklarını devam ettirenleri de vardır. Doğrudan insanlara saldırsa da saldırmasa da hemen hemen bütün haşereler taşıdıkları virüs ve bakterilerle salgın oluşturabilecek kadar ciddi tehlike potansiyeline sahiptir. Ayrıca insanlar açısından çok da hoş olmayan görünümleriyle yaşam ve çalışma ortamı kalitesini tehdit ederler.

Bu zararlı mahlukatlardan kurtulmak için Pest Kontrol ((haşere kontrolü) kaçınılmaz bir ihtiyaçtır.