• Söğütlü Mh M.Sinan Cd, Akçaabat
  • trabzonnetyonetim@gmail.com
  • Mesai: 8:00 – 19:00

Bilgi Almak İçin

Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Apartman, site ve tesis yönetimi konusunda sizlere hangi konularda hizmet verebileceğimizi anlatır merak ettiğiniz soruları cevaplarız.

0 462 666 78 88

Tanıtım Kataloğu

Thumb

TESİS DIŞ CEPHE TEMİZLİĞİ
Günümüzde metropol şehirler başta olmak üzere diğer tüm büyük şehirlerde inşa edilen rezidans ve plaza tarzı yapılarının sayısı her geçen gün hızla artmaktadır. Özellikle bu yapıların dış cephelerinde kullanılan çeşitli kaplama malzemeleri (cam, metal kompozit, siding, granit, seramik vb.) ilgili yapılara görsel olarak da estetik ve cazibe kazandırmaktadır.

Ancak bu estetik ve cezbedici görüntü beraberinde ekstra problemler de yaratmaktadır. Bunlardan en önemlisi de bu dış cephelerin periyodik temizliğidir.

Çevresel şartlarla orantılı olarak tüm dış cephe alanlarında özellikle cam yüzeylerde kir tabakası oluşmaktadır. Dolayısıyla dış cephe ve cam temizliğinin belli periyotlarla yapılmaması sonucu kir tabakası yüzeylere işlemekte ve geri dönüşümü olmayan zararlar verebilmektedir.

Özellikle asitli yağmurlar sebebiyle oluşan çıkarılması güç lekeler, yüzeylere yapışmış ve havadaki tozlardan oluşmuş kirler ve farklı sebeplerden kaynaklanan pas gibi durumlar dış cephelerde görmeyi istemediğiniz görüntüler ortaya çıkarır.
Rezidans ve plaza tipi dış cephe yüzeyleri, monte edildikleri yapıların yüksek olması ve bina ortak cephesine yekpare şekilde tesis edilmelerinden dolayı normal bina camlarının temizlendiği gibi kolaylıkla temizlenemez. Standart apartman ve sitelerde genellikle dış kaplama yüzeyi olmadığı için bu tip ihtiyaçlar olmaz. Malikler dairelerinin dış cephesinde bulunan kendine ait cam yüzeyleri temizleyebilir ya da en fazla merdiven dairesinde bulunan camların temizliği görevliler tarafından yapılabilir. Ancak rezidans ve plaza tipi yapılarda yükseklik ve geniş yüzeyler sebebiyle bu imkansızdır.

Diğer bir sorun ise bu tip yapılarda bina dış yüzeyinde yapılacak olan temizlik çalışması için öncelik iş güvenliğinin sağlanması ve eğitimli profesyonel teknisyenlerinin hazır bulunması çok önemlidir. İş güvenliği riskinin bulunduğu hiçbir lokasyonda dış cephe temizlik faaliyeti gerçekleştirilemez.

Özellikle 30 metre yüksekliğindeki yüksek binalarda hidrolik teçhizatlı büyük vinçler kullanılırken daha yüksel binalarda dış cephe asansör sistemleri kullanılır. Her iki durumda da profesyonel ekipmanların kullanılması ve yetkili operatörlerin kontrolünde bu işin gerçekleştirilmesi şarttır.

Doğal olarak bu nedenle dış cephe kaplamasına sahip yapıların bu konuda uzman kadrolara ve uygun makine ekipmanlarına sahip profesyonel şirketler ile çalışmak zorundadır ve dolayısıyla rezidans ve plaza tarzı yapıların dış cephe temizliğine olan talep de her geçen artmaktadır.

Net Profesyonel Yönetim, binaların dış cephelerinde bulunan çeşitli kaplama malzemelerini gerekli makina parkuru, eğitimli profesyoneller ve bu amaç için özel olarak üretilmiş kimyasallar kullanarak dış cephe temizlik hizmetleri sunar.
Şirketimiz, öncelikle dış cephe temizliği istenen binada fizibilite çalışması yapar ve dış cephe alanına erişimin nasıl sağlanacağına karar verir. Akabinde cam veya diğer çeşit malzemelerde demo uygulama yapılarak kullanılacak kimyasala karar verilir.

Bir uygulama veya periyodik temizlikler ile bina görünümü daha estetik ve bakımlı olacaktır.

Binalarda uygulanan dış cephe temizliği profesyonel bina yönetim hizmetlerine dahil olmayan ekstra bir uygulamadır ve ücrete tabidir.