• Söğütlü Mh M.Sinan Cd, Akçaabat
  • trabzonnetyonetim@gmail.com
  • Mesai: 8:00 – 19:00

Bilgi Almak İçin

Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Apartman, site ve tesis yönetimi konusunda sizlere hangi konularda hizmet verebileceğimizi anlatır merak ettiğiniz soruları cevaplarız.

0 462 666 78 88

Tanıtım Kataloğu

Thumb

SU TESİSATI
Apartmanların ve sitelerin yönetiminde yasalara uygun işlemlerin yapılması, zorunlu günlük ihtiyaçlarımızın karşılanması, insan sağlığı ve can güvenliğinin sağlanması kapsamında en önemli makine parkurlarından ve yönetim hizmetlerinden biri de su tesisatı sistemlerinin (tüm temiz/pis su alt/üst yapısı) bakım, onarım ve denetim hizmetlerinin tedarikidir.

Apartmanlarda ve sitelerde bulunan su tesisatları periyodik bakımları şirketimiz tarafından genel kurul öncesinde tesis işletme projesine dahil edilerek ortalama maliyetleri yılın başında belirlenir. Kat maliklerinin onayına müteakip su tesisatlarının yıllık periyodik bakımları ve arızaları şirketimiz tarafından yaptırılır ve denetlenmesi sağlanır. Böylece yaşanabilecek her tip arızanın mümkün olduğunca önüne geçilerek güvenli, sürdürülebilir ve maliyet avantajı sağlayan bir işletme ve bakım hizmeti sunulmuş olur.

Su tesisatı, şebekelerden tedarik edilen temiz suyun su borularıyla (alt ve üst yapı dahil) tesislere döşenerek kullanıma hazır hale gelmesini ve kullanılan suyunda aynı yollarla doğaya tekrar tahliye edilmesini sağlayan sistemlerdir.

Su tesisatı sistemleri, insanların yaşam kaynağı olan suyun tesislere ulaştırılabilmesi ve kullanılmış her tip kirli suyunda doğaya tekrar tahliye edilebilmesi için apartmanlarda ve sitelerde yasal kapsamda tesis edilmiş sistemlerdir. Dolayısıyla binalarda bulunan su sistemlerinin insan sağlığını tehdit etmeyecek, yasalara uygun ve düşük maliyetli şekilde işletilebilmesi ancak periyodik bakım, onarım hizmetleri ile mümkündür.

Ev ya da ofis gibi kullandığımız farklı yaşam alanlarında, kalabalık yerlerde sağlıkla ve güvenle yaşayabilmenizde önemli yer tutan su tesisatı, suya olan gereksiniminizi en iyi şekilde karşılamanızı sağlar. Su tesisatı, özellikle de bir evin en önemli kısmıdır ve su sızıntılarına maruz kalmamak için gereken bakım ve onarım işlemleri ihmal edilmemelidir.

Apartman ve sitelere ait tüm ortak su alt yapısı konusunda deneyimli, teknik bilgi sahibi olan şirketler tarafından yapılması önem arz eder. Su tesisatı alt yapısı, doğru bir şekilde yapılandırılmadığı sürece mal kaybına ve insan sağlığına direkt olumsuz sonuçlar yaratan bir sistemdir; dolayısıyla bu işi bilen sertifikalı şirketler dışında yapılan müdahalelerde mal ve sağlık kayıpları yaşanabilir.

Su hayatımızın vazgeçilmez kaynaklarından en önemlisidir. Su hayatımızın zorunlu ve çok önemli parçası olmasına karşın, aynı zamanda en önemli tehlike kaynaklarından da birisidir. Gerek daire içi tesisatlarda gerekse de ortak kullanım alanlarında pis ve temiz su alt yapısı ilgili her tip önlemlerin alınması elzem ve yasal bir zorunluluktur.

Apartmanlarda ve Sitelerde Genellikle Sorun Yaratan Su Tesisatı Problemleri:
• Sıhhi tesisat sızıntılarının ve kaçaklarının tespiti
• Boru sızıntılarının tespiti, onarımı ve tamiri
• Depo ve hidrofor tesisatı bakım, onarım ve yenileme
• Bakır boru tesisatı bakım, onarım ve yenileme
• Döşeme altı kaçak tespiti
• Binaların gizli su ve kanalizasyon sızıntıları
• Kanalizasyon/drenaj tıkanıklığı problemleri ve projelendirme
• Atık su kaçağı bakımı ve onarımı
• Her tip su kaçağı bakımı ve onarımı
• Bina ve daire içi duvarların arkasında su kaçaklarının tespiti ve onarımı

Net Profesyonel Yönetim, uzun yıllardır çalıştığı tesisat şirketleri ile (alt ve üst yapı projelendirme, satış ve kurulum, yedek parça tedariki, bakım ve onarım hizmetleri) yasa, denetim, mali işler ve can güvenliği konularında sürekli iş birliği içerisindedir. Apartman ve site bünyesindeki bina sorumlularının (yönetim kurulu/denetim kurulu/bina görevlileri) takip etmesi gereken her tip yasal, idari, teknik, mali ve bakım onarım konularında şirketimiz sizin adınıza tüm süreci yürütür ve denetler.

Anlaşma yapılan tesislerde su tesisatı alt yapısının garantisi devam ediyorsa garantili hizmet veren şirketlerle yasalar kapsamında iş birliği denetim yapılmaya devam edilir. Tesisin alt yapısı garanti kapsamı dışında ancak mevcutta bakım anlaşmalı başka bir şirketi var ise ve yönetim kurulu bu şirketten alınan hizmetlerden memnun ise ilgili firma ile yasalar kapsamında iş birliği ve denetim yapılmaya devam edilir; ancak memnuniyetsizlik varsa yasalara, mevzuata ve iş güvenliği standartlarına sahip tedarikçilerden teklifler alınarak yönetim kurulunun onayına sunulur ve yeni bir sözleşme yapılarak apartmanlara ve sitelere ait bakım ve onarım hizmetlerinin tedariki sağlanır.

Net Profesyonel Yönetim, 0549 218 4848 numaralı 7/12 müşteri hizmetleri sayesinde tüm sakinlerin ve binada görevli personellerin makine parkurları konusundaki her tip önerisini, taleplerini ve şikayetlerini otomasyon sistemi üzerinden kayıt altına alır ve derhal tedarikçi firmaları tesise yönlendirerek çağrıların sonuçlandırılmasını sağlar.

Apartmanları ve siteleri yaşanabilir kılmak, tesis ortak alanlarında ve makine parkurlarında oluşabilecek her tip kazayı ortadan kaldırmak için
Net Profesyonel Yönetim’e güvenebilirsiniz.

Şirketimiz Net Profesyonel Yönetim ilkeleri dahilinde tedarikçi ortaklarımızdan biri olan su tesisatı şirketleri üzerinden para kazanmaz!