• Söğütlü Mh M.Sinan Cd, Akçaabat
  • trabzonnetyonetim@gmail.com
  • Mesai: 8:00 – 19:00

Bilgi Almak İçin

Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Apartman, site ve tesis yönetimi konusunda sizlere hangi konularda hizmet verebileceğimizi anlatır merak ettiğiniz soruları cevaplarız.

0 462 666 78 88

Tanıtım Kataloğu

Thumb

JENERATÖR
Apartmanların ve sitelerin yönetiminde yasalara uygun işlemlerin yapılması, zorunlu günlük ihtiyaçlarımızın karşılanması, insan sağlığı ve can güvenliğinin sağlanması kapsamında en önemli makine parkurlarından ve yönetim hizmetlerinden biri de apartman ve sitelerde tesis edilmiş jeneratörlerin bakım, onarım ve denetim hizmetlerinin tedarikidir.

Apartmanlarda ve sitelerde bulunan jeneratörlerin periyodik bakımları şirketimiz tarafından genel kurul öncesinde tesis işletme projesine dahil edilerek ortalama maliyetleri yılın başında belirlenir. Kat maliklerinin onayına müteakip jeneratörlerin aylık/yıllık periyodik bakımları ve arızaları şirketimiz tarafından yaptırılır ve denetlenmesi sağlanır. Böylece yaşanabilecek her tip arızanın mümkün olduğunca önüne geçilerek güvenli, sürdürülebilir ve maliyet avantajı sağlayan bir işletme ve bakım hizmeti sunulmuş olur.

Hayatımızın her anında kilit nokta olan ve artık bir tercih değil zorunluluk arz eden elektrik gücü, gündelik yaşantımızın sürdürülebilir olması adına vazgeçilmez bir unsurdur. Dolayısıyla günlük hayati ihtiyaçlarımız ve baş döndüren teknolojik hizmetler söz konusu olduğunda enerji sürekliliği günümüzün en büyük gereksinimlerinden biri haline gelmiştir. Tam da bu noktada hem apartmanlar ve siteler hem de daire içleri için enerji sürekliliğimizi sağlayan en önemli makine parkurlarından biri de jeneratörlerdir.

Jeneratör, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren bir elektrik üretim aracıdır. Binalara gelen ana şebeke enerjisi kesildiğinde jeneratörler devreye girer ve elektrik üretir. Jeneratörler ana şebeke enerjisi kesildiğinde en kısa sürede devreye girerek bağlı olduğu yüklerin elektrik enerjisini sağlarlar. Dolayısıyla jeneratörler apartmanların ve sitelerin elektrik kesintisi söz konusu olduğunda tek yedek enerji kaynağıdırlar.

Merkezi jeneratör sistemleri, sanayileşen şehirlerde her geçen gün artan enerji ihtiyacı ve tesislerde kullanılan tüm makine parkurlarının temel çalışma kaynağı olması sebebiyle tesislerde kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Dolayısıyla binalarda bulunan merkezi jeneratör sistemlerinin insan sağlığını tehdit etmeyecek, yasalara uygun ve düşük maliyetli şekilde işletilebilmesi ancak periyodik bakım, onarım hizmetleri ile mümkündür.

Jeneratörler dizel, benzinli, doğalgazlı ve LPG’li olmak üzere farklı kaynaklar kullanarak elektrik üretir.

Aylık ve yıllık bazdaki tüm genel bakımların jeneratör konusunda deneyimli, teknik bilgi sahibi olan şirketler tarafında yapılması önem arz eder. Jeneratörler çalışma sistemleri dolayısıyla elektrik alt yapısı, elektronik aksamlar ve yakıt sistemi ile çalışan araçlardır. Dolayısıyla da bu işi bilen sertifikalı şirketler dışında yapılan müdahalelerde can ve mal kayıpları yaşanabilir.

Net Profesyonel Yönetim, uzun yıllardır çalıştığı jeneratör şirketleri ile (jeneratör projelendirme, satış ve kurulum, yedek parça tedariki, bakım ve onarım hizmetleri) yasa, denetim, mali işler ve can güvenliği konularında sürekli iş birliği içerisindedir. Apartman ve site bünyesindeki bina sorumlularının (yönetim kurulu/denetim kurulu/bina görevlileri) takip etmesi gereken her tip yasal, idari, teknik, mali ve bakım onarım konularında şirketimiz sizin adınıza tüm süreci yürütür ve denetler.

Anlaşma yapılan tesislerde jeneratörlerin garantisi devam ediyorsa garantili hizmet veren şirketlerle yasalar kapsamında iş birliği denetim yapılmaya devam edilir. Tesisin jeneratörleri garanti kapsamı dışında ancak mevcutta bakım anlaşmalı başka bir şirketi var ise ve yönetim kurulu bu şirketten alınan hizmetlerden memnun ise ilgili firma ile yasalar kapsamında iş birliği ve denetim yapılmaya devam edilir; ancak memnuniyetsizlik varsa yasalara, mevzuata ve iş güvenliği standartlarına sahip tedarikçilerden teklifler alınarak yönetim kurulunun onayına sunulur ve yeni bir sözleşme yapılarak apartmanlara ve sitelere ait bakım ve onarım hizmetlerinin tedariki sağlanır.

Aylık ve Yıllık Bakımlarda Yapılması Gerekli İşlemler
• Kullanım süresine göre haftalık veya aylık yakıt kontrolü yapılır
• Jeneratörün genel kontrolleri yapılır
• Tüm göstergeler kontrol edilir
• Jeneratörün bağlantı cıvataları ve takozları kontrol edilir
• Gevşek veya deforme olmuş parçalar kontrol edilir gerekirse yenisi ile değiştirilir.
• Motor yağı değiştirilir
• Yağ filtresi ve yakıt filtresi değiştirilir
• Gerekiyorsa hava filtresi değiştirilir
• Jeneratörün arıza testleri yapılır
• Jeneratör boşta ve yükte test edilir
• Akü suları kontrol edilir
• Motor yağı değiştirilir
• Yağ ve yakıt filtreleri değiştirilir
• Hava filtresi temizlenir gerekirse değiştirilir
• Tahrik kayışı yırtılma ve gergisi kontrol edilir
• Silindir kafa cıvata ve somunları kontrol edilir
• Supap ayarları kontrol edilir
• Soğutma sistemindeki su tamamen boşaltılarak yeni antifriz koyulur
• Alternatör ve motor bağlantıları kontrol edilir
• Enjektörler kontrol edilir gerekirse temizlenir

Net Profesyonel Yönetim, 0549 218 48 48 numaralı 7/12 müşteri hizmetleri sayesinde tüm sakinlerin ve binada görevli personellerin makine parkurları konusundaki her tip önerisini, taleplerini ve şikayetlerini otomasyon sistemi üzerinden kayıt altına alır ve derhal tedarikçi firmaları tesise yönlendirerek çağrıların sonuçlandırılmasını sağlar.

Apartmanları ve siteleri yaşanabilir kılmak, tesis ortak alanlarında ve makine parkurlarında oluşabilecek her tip kazayı ortadan kaldırmak için Net Profesyonel Yönetim’e güvenebilirsiniz.

Şirketimiz Net Profesyonel Yönetim ilkeleri dahilinde tedarikçi ortaklarımızdan biri olan jeneratör şirketleri üzerinden para kazanmaz!