• Söğütlü Mh M.Sinan Cd, Akçaabat
  • trabzonnetyonetim@gmail.com
  • Mesai: 8:00 – 19:00

Bilgi Almak İçin

Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Apartman, site ve tesis yönetimi konusunda sizlere hangi konularda hizmet verebileceğimizi anlatır merak ettiğiniz soruları cevaplarız.

0 462 666 78 88

Tanıtım Kataloğu

Thumb

HAVUZ MAKİNE DAİRELERİ
Apartmanların ve sitelerin yönetiminde yasalara uygun işlemlerin yapılması, zorunlu günlük ihtiyaçlarımızın karşılanması, insan sağlığı ve can güvenliğinin sağlanması kapsamında en önemli makine parkurlarından ve yönetim hizmetlerinden biri de apartman ve sitelerde tesis edilmiş yüzme havuzlarına ait havuz makine daire sistemlerinin bakım, onarım ve denetim hizmetlerinin tedarikidir.
Apartmanlarda ve sitelerde bulunan havuz makine dairelerinde bulunan makine parkurları ve aksamındaki diğer parçaların periyodik bakımları ve olası arızaları şirketimiz tarafından genel kurul öncesinde tesis işletme projesine dahil edilerek ortalama maliyetleri yılın başında belirlenir. Kat maliklerinin onayına müteakip ısıtma/soğutma sistemlerinin aylık/yıllık periyodik bakımları, arızaları ve çalışma sistemine ait diğer giderleri şirketimiz tarafından yaptırılır ve denetlenmesi sağlanır. Böylece yaşanabilecek her tip arızanın mümkün olduğunca önüne geçilerek güvenli, sürdürülebilir ve maliyet avantajı sağlayan bir işletme ve bakım hizmeti sunulmuş olur.
Havuz makine dairesi sistemleri, sitelere tesis edilmiş yüzme havuzlarının temizliğini ve dezenfeksiyonunu sağlayan elektrik, elektronik, mekanik makine parkurlarının bir arada işlemesini sağlayan yalıtımlı odalardır. İnsan hayatı için hayati önem arz eden su dolu havuzlara ait makine dairelerinin yasalara ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde tesis edilerek kullanılması apartmanlar ve siteler için olmazsa olmaz zorunlu ihtiyaçlardan biridir.
Havuz makine daireleri, sitelerde ve toplu konutlarda bir sosyal tesis olarak hizmete sunulan yüzme havuzları sebebiyle apartmanlarda ve sitelerde yasal kapsamda tesis edilmiş sistemlerdir Dolayısıyla binalarda bulunan havuz makine dairelerindeki sistemlerin insan sağlığını tehdit etmeyecek, yasalara uygun ve düşük maliyetli şekilde işletilebilmesi ancak periyodik bakım, onarım hizmetleri ile mümkündür.
Ancak havuz makine dairelerine ait sistemlerindeki en önemli husus sistemin çalışma kapasitesinin belirlenmesi ve kullanım amacına uygun olduğundan emin olmaktır. Uygun kapasite hesabı ve kullanım amacı fizibilitesi yapılmamış sistemler verim sağlamaz; sadece maliyet üretir.
İhtiyaç dahilindeki tüm genel bakımların ve arızaların havuz makine sistemleri konusunda deneyimli, teknik bilgi sahibi olan şirketler tarafında yapılması önem arz eder. Havuz maine dairesindeki teçhizatlar çalışma sistemleri dolayısıyla elektrik alt yapısı, elektronik aksamlar, mekanik cihazlar gibi parçalar ile çalışan araçlardır. Dolayısıyla da bu işi bilen sertifikalı şirketler dışında yapılan müdahalelerde özellikle bina sakinleri için sağlık problemlerine hatta can kayıplarına sebebiyet verebilir.

Net Profesyonel Yönetim, uzun yıllardır çalıştığı havuz sistemleri şirketleri ile (havuz makine daireleri projelendirme, satış ve kurulum, yedek parça tedariki, elektrik alt yapısı, bakım ve onarım hizmetleri) yasa, denetim, mali işler ve can güvenliği konularında sürekli iş birliği içerisindedir. Apartman ve site bünyesindeki bina sorumlularının (yönetim kurulu/denetim kurulu/bina görevlileri) takip etmesi gereken her tip yasal, idari, teknik, mali ve bakım onarım konularında şirketimiz sizin adınıza tüm süreci yürütür ve denetler.
Anlaşma yapılan tesislerde havuz makine dairelerindeki sistemlerinin garantisi devam ediyorsa garantili hizmet veren şirketlerle yasalar kapsamında iş birliği denetim yapılmaya devam edilir. Tesisin havuz makine dairelerindeki sistemleri garanti kapsamı dışında ancak mevcutta bakım anlaşmalı başka bir şirketi var ise ve yönetim kurulu bu şirketten alınan hizmetlerden memnun ise ilgili firma ile yasalar kapsamında iş birliği ve denetim yapılmaya devam edilir; ancak memnuniyetsizlik varsa yasalara, mevzuata ve iş güvenliği standartlarına sahip tedarikçilerden teklifler alınarak yönetim kurulunun onayına sunulur ve yeni bir sözleşme yapılarak apartmanlara ve sitelere ait bakım ve onarım hizmetlerinin tedariki sağlanır.

Net Profesyonel Yönetim, 0549 218 4848 numaralı 7/12 müşteri hizmetleri sayesinde tüm sakinlerin ve binada görevli personellerin makine parkurları konusundaki her tip önerisini, taleplerini ve şikayetlerini otomasyon sistemi üzerinden kayıt altına alır ve derhal tedarikçi firmaları tesise yönlendirerek çağrıların sonuçlandırılmasını sağlar.

Apartmanları ve siteleri yaşanabilir kılmak, tesis ortak alanlarında ve makine parkurlarında oluşabilecek her tip kazayı ortadan kaldırmak için Mono Profesyonel Yönetim’e güvenebilirsiniz.

Şirketimiz Net Profesyonel Yönetim ilkeleri dahilinde tedarikçi ortaklarımızdan biri olan havuz sistemleri şirketleri üzerinden para kazanmaz!